Nieuwsbrief

Mei 2008
 
 
 
     
  Van de redactie

Verzekeraars scoren goed op de wettelijke eisen rond de kwaliteit van gegevensverwerking en beveiliging, ruim 90 procent bevindt zich op het gewenste niveau. Toch wil de Nederlandse Zorgautoriteit (Nza) dat zorgverzekeraars betere maatregelen nemen om de privacy van verzekerden zo goed mogelijk te beschermen.

Er zijn een hoop boeiende ontwikkelingen gaande op zorggebied. Erwin Bramer, Afdelingshoofd Toezicht Zorgverzekeraars bij DNB vertelt in deze nieuwsbrief over de huidige uitdagingen waar zij voor staan.

Wij wensen u veel leesplezier.

Nienke Smit
Pieter Lammers
     
 
Vacature uitgelicht
>> Toezichthouders zorgverzekeraars - De Nederlandsche Bank
Apeldoorn (2010 Amsterdam) - We zoeken nieuwe collega's die het toezicht op (zorg)verzekeraars mede vorm kunnen geven. Ook kandidaten die de potentie hebben om door te groeien naar toezichthouder nodigen we uit om te reageren.
>> Specialist Schadebehandeling AOV - Achmea
Den Haag - Je adviseert op verzekeringstechnisch en commercieel verantwoorde wijze de Sales functionarissen, verzekeringsadviseurs en relaties bij behandelen van schades op collectieve inkomensverzekeringen.
>> Teamleider Service Center - ARAG
Leusden - Je geeft met het team vorm aan de kwaliteit van het eerste contact met de klant als deze wordt geconfronteerd met een juridisch geschil.

Actuele vacatures op de site in de afgelopen periode:

>> Klik hier om naar alle vacatures te gaan

>> Klik hier om uw vacature te plaatsen
 
     
 

Interview

Interview met Erwin Bramer, Afdelingshoofd Toezicht Zorgverzekeraars

'Helft totale premie-inkomen komt uit zorg'

Sinds 1 juli van dit jaar is Erwin Bramer Afdelingshoofd Toezicht Zorgverzekeraars en verantwoordelijk voor het toezicht op zorgverzekeraars. Ooit als Actuaris begonnen bij een verzekeraar ontwikkelde hij zich tot generalist in de rol van Toezichthouder Zorg. Na negen jaar in diverse functies bij DNB, krijgt hij de kans zich als manager te manifesteren in deze politiek zeer gevoelige markt. 'Best spannend gezien alle aandacht die deze sector krijgt en de problematiek die er speelt.'

Gemeenschapsgeld
'In vergelijking met de bank, verzekerings- en pensioensector, kent de zorgsector een zeer complexe financieringsstructuur. Naast particuliere geldstromen gaat er ook veel gemeenschapsgeld in om, dat bepaald niet op de meest transparante wijze is gekoppeld aan de zorguitgaven', legt Erwin uit. 'Daarnaast hebben we te maken met veel verzekeraars met een ziekenfondshistorie, waar winst maken van secundair belang was. Consequentie hiervan is dat er gemiddeld genomen weinig vet op de botten zit. Koppel dat aan de nieuwe zorgmarkt die zich kenmerkt door hevige prijsconcurrentie en het zal duidelijk zijn dat de solvabiliteit onder druk staat. Met de hete adem van de politiek in de nek is het daarmee niet altijd even makkelijk manoeuvreren. Boeiend en uitdagend', besluit Erwin lachend zijn betoog.

Persoonlijke groei
'Wij houden met een team van vijftien collega's toezicht op circa zeventig maatschappijen. Daarvan zijn de grootste vier overigens goed voor een marktaandeel van tachtig procent. Ter versterking van dat team ben ik op zoek naar nieuwsgierig aangelegde professionals met ervaring in de zorgverzekeringsbranche. Juist in deze turbulente tijd is het hard nodig dat zij meebouwen aan een stabiele en gezonde sector. Ik garandeer een uitdagende en zeer gevarieerde baan met maatschappelijke relevantie en veel ruimte voor persoonlijke groei!'
     
  Werken bij ... De Nederlandsche Bank

'Je krijgt de mogelijkheid om bij verschillende verzekeraars in de keuken te kijken en het vak biedt brede ontwikkelingsmogelijkheden, zowel m.b.t. kennis als vaardigheden.' Dat is het antwoord van Erwin op de vraag wat zijn voornaamste reden is geweest om te kiezen voor een carrière bij DNB.

'Wil jij ook in een kennisintensieve omgeving werken, grijp dan nu je kans.'



>> Klik hier om naar de vacature van Bedrijfsanalist toezicht zorgverzekeraars te gaan

>> Klik hier om naar de vacature Toezichthouders zorgverzekeraars te gaan
     
  In de pers >> Klik hier om naar alle nieuwsberichten te gaan  
     
  Boekentip

Toptalent
De 9 universele criteria van toptalent

R. Knegtmans

Wie zijn de absolute toptalenten van deze tijd en 'vooral' waar herken je ze aan? Hebben ze eigenlijk wel gemeenschappelijke kenmerken en wat onderscheidt hen van 'gewoon' goede talenten?

Dit boek stelt, aan de hand van interviews de negen criteria van toptalent centraal. Het beschrijft de kenmerkende verschillen tussen de ultieme toppers en diegenen die weliswaar zeer goed presteren, maar nét niet uitmuntend. Toptalent is geen wetenschappelijke verhandeling. Het is een oprechte zoektocht naar de doorslaggevende eigenschappen van toptalent.

Interviews onder anderen met Peter Bakker, Ad Scheepbouwer, Anders Moberg, Karel Vuursteen, Onno Ruding, Ben Verwaaijen, Dick Berlijn, Georgette Schlick, Jonnie Boer, Tony DeNunzio, Herna Verhagen en vele anderen.

Als abonnee op onze nieuwsbrief krijgt u 5 euro korting op de winkelprijs van 29,50 euro.

Klik hier en u ontvangt een kortingscoupon voor dit boek.
 
 

U kunt contact met ons opnemen via: contact@schadecarriere.nl of telefonisch,
via 036 - 74 40 136.

Aanmelden | Uw abonnement op deze nieuwsbrief wijzigen of annuleren.