December 2011 |
||||||||||||
|
||||||||||||
| Van
de redactie Wat gaat 2012 ons brengen. Trendwatcher Adjiedj Bakas verwacht dat de 'grote stagnatie' nu echt begint en schetst een tamelijk somber beeld. Recruitment professionals uit de financiële dienstverlening komen met een wisselend beeld. Binnen een aantal vakspecialismen ziet men, ondanks de crisis, dat schaarste zich laat gelden. U leest in deze nieuwsbrief de visies van arbeidsmarktspecialisten in de actuariële, pensioen, control, audit, juridische en ICT markt.
|
||||||||||||
|
||||||||||||
|
Artikel Oude tijden komen niet meer terug. Nieuwe marktordening biedt kansen!
Tijdens het onlangs gehoudens congres van de Pensioenfederatie spraken hoogleraren Arnoud Boot en Freddy van den Spiegel over de aanstaande 'fundamentele herinrichting van de financiële sector' en 'een nieuwe wereld ... waarin rekening moet worden gehouden met onverwachte ontwikkelingen'. De tijden van vòòr Lehman Brothers komen niet meer terug.
>> Lees het volledige interview Ruimere arbeidsmarkt financieel specialisten?
'Lijnmanagers willen graag horizontale overstappers. Professionals die naadloos aansluiten bij het gewenste profiel en gelijk inzetbaar zijn', stelt Pieter. 'Deze wens wordt mede ingegeven doordat men denkt dat de arbeidsmarkt momenteel ruim is. Een misrekening. Het ware talent waar men op inzet is namelijk schaars en al helemaal moeilijk te porren voor een horizontale overstap.'
>> Lees het volledige interview Beweging en professionalisering zijn de nieuwe trends in 2012
'Ik verwacht dat de schaarste op de actuariële arbeidsmarkt zich de komende jaren nog sterker zal laten voelen. Organisaties beseffen meer dan voorheen dat actuariële expertise onmisbaar is, zeker in het licht van Solvency II en Riskmanagement. Het is voor de werkgevers van actuarieel specialisten nu al bijzonder lastig geschikte kandidaten te vinden, hoewel ik een trend zie dat de professionals weer open staan voor verandering. De angst om te bewegen in de onzekere laatste jaren was onmiskenbaar, maar is gaandeweg afgenomen, er is duidelijk doorstroming en ambitie bij kandidaten.'
>> Lees het volledige interview Een omslag in de arbeidsmarkt voor juridische professionals aanstaande?
'De W&S markt voor juridische professionals wordt gekenmerkt door een 'aanbod overschot'. Praktisch betekent dit dat werkgevers eerder voor inhoud los van persoonlijkheid gaan. Zij zoeken het 'schaap met de vijf poten'.'Diederik Gelauff, consultant bij DPA Legal, merkt in de dagelijkse praktijk dat er nog wel steeds sterk getrokken wordt aan juristen met 3 tot 9 jaar werkervaring. Als de eurocrisis wordt bezworen ligt een nieuwe 'war for talent' voor de hand. >> Lees het volledige interview Toekomstige ICT Competenties
De Intelligence Group deed onderzoek in opdracht van het ICT Cluster van de Amsterdamse Innovatie Motor naar de ontwikkelingen van de ICT Arbeidsmarkt in 2012 en verder. Men verwacht dat de krapte op de ICT arbeidsmarkt ook de komende jaren zal aanhouden. Voor het achterhalen van de toekomstige ICT competenties is naast het voeren van een interviewserie ook gekeken naar de vacatures in Silicon Valley. >> Lees het volledige interview |
||||||||||||
CV
Kluis
Op zoek naar een goede vakprofessional?Neem eens een kijkje in de CV Kluis. En treft u een passend CV aan, dan helpen wij u graag op weg om deze ervaren professionals aan uw organisatie te verbinden.
|
||||||||||||
In
de pers
|
||||||||||||
Social Media Corner Tip#7 NetiquetteOok online zijn er enkele onuitgesproken 'spelregels' al was het maar om jezelf te beschermen tegen het feit dat wat je schrijft ook vastligt, en soms niet meer verwijderd kan worden. Daarom:
|
||||||||||||
|
Tip! Trendwatch Vooruitblik op 2012
Later in de geschiedenis zullen de jaren tien de periode van de 'Grote Stagnatie' worden genoemd. De (wereld)economie krimpt, veel grote projecten stagneren (de euro, open Europese grenzen, open, gratis en veilig internet, globalisering, de onstuimige welvaartsgroei), we gaan fors bezuinigen en schulden saneren, en tegelijkertijd ontstaat er ruimte voor doorbraakinnovaties en nieuw ondernemerschap. Slimmeriken zullen prima verdienen aan de crisisjaren. Een vooruitblik op 2012:
>> Ga naar het volledige trendrapport 2012 |
||||||||||||
Kent u de carrièreportals van CareerGuide in Finance? |
||||||||||||
U
kunt contact met ons opnemen via: contact@hrinfinance.nl
of telefonisch, |
||||||||||||