logo compliancecarriere.nlNieuwsbrief

September 2011
 
 
 
     
  Van de redactie

Banken besteden wereldwijd steeds minder aandacht aan maatregelen om witwassen te voorkomen. Daarnaast staat het onderwerp steeds minder hoog op de agenda van het bestuur van de banken. Vooral in Europa is de aandacht van de banken voor witwassen tanende. Dit blijkt uit een internationaal onderzoek van KPMG.

In Nederland kwam de code commissie banken versneld met haar tussenrapportage over beloning. De uitkomsten stemmen tot tevredenheid. U leest er meer over in deze nieuwsbrief.

Nienke Smit

  Pieter Lammers

Nienke Smit
m. 06 - 41 45 49 57
e. n.smit@careerguide.nl
  Pieter Lammers
m. 06 - 41 45 49 56
e. p.lammers@careerguide.nl
 
     
 
Vacature uitgelicht
>> Senior Beleidsmedewerker - Stichting Financiële Dienstverlening
Amsterdam - Je bent verantwoordelijk voor het vertalen van actuele ontwikkelingen van wet- en regelgeving naar producten en diensten.
>> Compliance Officer Vastgoed(beleggingen) - Achmea
Amsterdam - Als Compliance Officer ontwikkel je mede het compliance beleid voor Syntrus Achmea Vastgoed, bewaak je de uitvoering ervan en vergroot je het compliance bewustzijn binnen de organisatie.
>> Legal & Compliance Manager - Via Hays Specialist Recruitment
Benelux - You will support global and regional compliance initiatives, monitor compliance with rules, regulations, policies and procedures.
 
     
  Social Media Corner

Tip#4 Social Advertising - blijf de baas over je eigen gegevens

LinkedIn
Zonder daar ruchtbaarheid aan te geven heeft LinkedIn zich onlangs het recht toegeëigend om in de toekomst profielgegevens te gebruiken voor advertentiedoeleinden volgens het zgn. opt-out principe (wie niet in actie komt bij de eigen instellingen, stemt toe).

Maar niet iedereen is gecharmeerd van dit idee. Wil je voorkomen dat je naam en/of foto ongemerkt gebruikt worden voor promotiedoeleinden, dan moet je dit zelf aangeven:
  • Ga naar Settings (rechtsboven op je naam klikken in het drop-downmenu);
  • Kies Account - Manage Social Advertising. Haal het vinkje weg wat ongevraagd op 'aan' is gezet waarmee ongemerkt toestemming is verkregen om je naam en beeltenis te gebruiken.
>> Ga naar nl.linkedin.com/in/nienkesmit

 
     
  Artikel

Beloningenrapportage

De naleving van de Code Banken op het gebied van beloningen ligt volgens de Commissie op een behoorlijk niveau, zonder dat de Commissie kan stellen dat de compliance alom en volledig is. Er blijft dus werk aan de winkel.

In de loop van dit jaar is de Commissie verzocht haar rapportage over de naleving van de code voor wat betreft het beloningsbeleid te vervroegen van december naar september. In de vandaag gepubliceerde tussenrapportage wordt uitsluitend ingegaan op de naleving van de beloningsprincipes. De samenhang met zowel het risicomanagement als het centraal stellen van de klant wordt behandeld in de eerste volledige rapportage in december.

De Commissie concludeert dat de werking van de code duidelijk merkbaar is en dat de banken aanmerkelijke voortgang hebben geboekt in de compliance met de beloningsprincipes uit de code. Vooral de grotere Nederlandse banken lopen voorop voor wat betreft het niveau van compliance en de transparantie die zij hierover naar buiten bieden. Het belangrijke principe dat het variabele deel van de beloning van een lid van de raad van bestuur het vaste salaris niet mag overstijgen, wordt door alle grotere Nederlandse banken volledig toegepast.

De Commissie noemt twee punten van aandacht. Dit betreft de naleving van de code door de dochters van kleinere buitenlandse banken en de in absolute zin toch nog grote groep van wereldwijd ongeveer 600 niet bestuursfuncties bij de grotere Nederlandse banken die boven de 100% variabele norm worden betaald.

>> Lees het volledige rapport
 
     
 
Vacatures
Overzicht van recent geplaatste vacatures: >> Meer vacatures? Zoeken op criteria? Bekijk alle vacatures

>> Ook een vacature plaatsen?
 
     
  Artikel

White paper 'Naar Beter Risicomanagement bij Nederlandse Banken'

In aanloop naar haar integrale rapportage over de naleving van de Code Banken eind 2011, verricht de Monitoring Commissie Code Banken verdiepend onderzoek naar de thema's Klant Centraal, Risicomanagement en Governance. In dit kader heeft de Monitoring Commissie Code Banken onder meer contact gezocht met een aantal wetenschappers. Een van deze wetenschappers is dr. P.A. Stork, verbonden aan de Vrije Universiteit Amsterdam.

Op uitnodiging van de Commissie heeft dr. Stork een zogenaamd 'white paper' opgesteld waarin hij zijn mening geeft over een aantal onderwerpen gerelateerd aan het thema Risicomanagement.

Momenteel wordt er op allerlei fronten gewerkt aan het versterken van het risicomanagement bij banken. Het white paper van dr. Stork heeft als doel het thema risicomanagement in brede zin onder de aandacht te brengen en een impuls te geven aan de discussie hierover.

>> Lees de white paper 'Naar beter Risicomanagement bij Nederlandse Banken'
 
     
 
 
     
  In de pers >> Ga naar alle nieuwsberichten  
     
  Tip!

De Schuldenberg
Jaap van Duyn

De schuldenberg opent genadeloos onze ogen voor de penibele situatie waarin we ons momenteel bevinden. Het is een glasheldere analyse van onze economische situatie en bovendien een kritische evaluatie van de aangekondigde bezuinigingen van het kabinet-Rutte.

>> Bestel dit boek
 
  U kunt contact met ons opnemen via: contact@compliancecarriere.nl of telefonisch,
via 036 - 74 40 136.

Aanmelden | Uw abonnement op deze nieuwsbrief wijzigen of annuleren.