Nieuwsbrief

Juni 2008
 
 
 
     
  Van de redactie

'Door de globalisering zijn er steeds minder gemeenschappelijke normen en regels waar iedereen zich aan houdt, waardoor het onderlinge vertrouwen afneemt en er minder efficiënt kan worden gewerkt.' Dat stelt prof. dr. Jaap Koelewijn bij het formeel aanvaarden van zijn leerstoel Corporate Finance aan de Nyenrode Business Universiteit.

De huidige technische mogelijkheden voor 'op afstand werken' zorgen voor een nog grotere omslag in het bedrijfsleven: die van internationaal oustourcen. Jan Wietsma, strategisch adviseur bij Full-Finance Consultants, vertelt in deze nieuwsbrief over zijn verrassende bevindingen tijdens zijn studiereis naar Azië.

Wij wensen u veel leesplezier.

Nienke Smit
Pieter Lammers
 
     
 
Vacature uitgelicht
>> Specialist governance & compliance - De Nederlandsche Bank
Amsterdam - Scannen & analyseren van en adviseren over de ontwikkelingen op je vakgebied en met & voor uitvoerend toezichthouders ontwikkelen van de benodigde toezichtsinstrumenten.
>> Statutary & Compliance Manager - Microsoft
Amsterdam - Jij bent binnen Microsoft verantwoordelijk voor alle statutaire en compliance gerelateerde zaken.
>> Compliance Officer - Achmea
Apeldoorn en Leeuwarden - Als Compliance Officer ben je verantwoordelijk voor toezicht op naleving van relevante wet- en regelgeving binnen de Divisie Directe Distributie.
 
     
 

Interview

Outsourcing lijkt de complexiteit van compliance te verhogen...
Jan Wietsma - Strategisch Adviseur, Full-Finance Consultants

Hoogopgeleid
'In onze branche worden de mogelijkheden van outsourcing naar Azië, en met name India enorm onderschat. Vergeet niet dat India een Angelsaksisch rechtssysteem kent en Engels de tweede voertaal is. De bevolking is hoogopgeleid en kent een uitstekende arbeidsmoraal. Daarom zie je ook dat kenniswerk vooral naar India geoutsourced wordt, en productie naar China en Vietnam. Bovendien zie je nu dat China door de hoge economische groei, zelf een tekort aan financiële professionals krijgt.'

'Dichtbij'
Jan Wietsma heeft tijdens zijn studiereis aan den lijve ondervonden hoe 'dichtbij' India kan zijn. 'Ik was echt verbaasd te horen welke werkzaamheden al geoutsourced worden. Klantenservice, financiële dienstverlening, HR Services, betalingsdiensten, administratie en content development (vervolmaken van dossiers). Om een voorbeeld te geven, declaraties van verzekerden worden in Nederland ingescand, in India verwerkt in de systemen, digitaal geretourneerd en als klant krijg je weer keurig een uitdraai van de verwerkte gegevens in een envelop met een Nederlandse postzegel retour. Je hebt helemaal niet in de gaten dat je declaratie zo'n lange weg heeft afgelegd. Dat geldt ook voor callcenters, ik was echt verbaasd hoeveel mensen daar Nederlands spraken. Via hun beeldscherm waren ze zelfs op de hoogte van het Nederlandse weer, zodat geen van de bellers door had dat de telefoon in India werd opgenomen.'



Compliance
'Op het eerste gezicht verhoogt outsourcing de complexiteit van compliance. In de praktijk blijkt dit anders uit te werken. Juist de activiteiten die men commercieel uitbesteed, worden onderworpen aan een zeer nauwkeurige beschrijving van procedures en processen. Bovendien worden met de uitvoerder gedetailleerde service-level-agreements opgesteld wat ingrijpen makkelijker maakt.'

>> Klik hier voor het volledige interview
 
     
  In de pers >> Klik hier om naar alle nieuwsberichten te gaan  
     
 

Accountancy Compliance / Desk



Jan Wietsma is als kennisleverancier nauw betrokken bij de ontwikkeling van de Accountancy Compliance Desk van Kluwer. 'De implementatie van de Wet Toezicht Accountantsorganisaties (WTa) heeft nogal wat consequenties voor de interne organisatie van een accountantskantoor. Wij helpen vanuit Full Finance organisaties bij de afwegingen rondom WTa, de implementatie van kwaliteitsprocedures en de invulling van het compliancevraagstuk.'

'De Accountancy Compliance Desk is daarbij een geweldig hulpmiddel. Het biedt niet alleen ondersteuning bij de implementatie maar ook bij de borging ervan. Dit door het aanreiken van een totaal pakket met daarin alle wetten, richtlijnen, verordeningen en voorschriften, aangevuld met jurisprudentie. De desk is voor alle medewerkers permanent beschikbaar en biedt tevens allerlei e-learning modules.'
 
     
 
Vacatures

Overzicht van recent geplaatste vacatures:

>> Klik hier om naar alle vacatures te gaan

>> Ook een vacature plaatsen?
 
     
  Boekentip

De aarde is plat
Ontdekkingsreis door een geglobaliseerde wereld

T.L. Friedman

De wereldwijde bestseller over globalisering 'De aarde is plat' is opnieuw geactualiseerd en uitgebreid, en daarbij aantrekkelijk geprijsd. Thomas L. Friedman heeft in deze Editie 3.0 twee nieuwe hoofdstukken opgenomen waarin hij zijn twee nieuwe thema's behandelt:
  • De manier waarop je in een platte wereld zowel een politiek actievoerder als een sociaal ondernemer kunt zijn.
  • Hoe kunnen we onze reputatie beschermen in een wereld waarin we allemaal uitgevers en dus ook allemaal een publieke figuur aan het worden zijn?
Editie 3.0 van 'De aarde is plat' is een onmisbare update over de globalisering en de mogelijkheden die zij biedt voor individuele groei en het succes waarmee zij miljoenen mensen uit de armoede trekt, maar het gaat ook over de schaduwzijde voor het milieu en op het sociale en politieke vlak.

Als abonnee op onze nieuwsbrief krijgt u 5 euro korting op de winkelprijs van 19,95 euro.

Klik hier en u ontvangt een kortingscoupon voor dit boek.
 
 

U kunt contact met ons opnemen via: contact@compliancecarriere.nl of telefonisch,
via 036 - 74 40 136.

Aanmelden | Uw abonnement op deze nieuwsbrief wijzigen of annuleren.