Nieuwsbrief

September 2008
 
 
 
     
  Van de redactie

'Geen begrip dat de laatste jaren zo vaak wordt gebruikt - misbruikt? - als het begrip risico: alsof het wegennet des levens zou krioelen van leeuwen en beren. Toch zou het getuigen van al te grote luchthartigheid en naïviteit wanneer men risico's zou veronachtzamen of bagatelliseren. Het gaat, zoals zo vaak, om het juiste evenwicht.' Die mening onderschrijft Frans Glorie, lid van de voorbereidingscommissie voor het congres Kwalificeren de huidige accountants en actuarissen zich voor CRO?

Arno van Eekelen ervaart deze steeds belangrijkere rol van riskmanagement binnen ALM. In deze nieuwsbrief vertelt hij daarover.

Wij wensen u veel leesplezier!



 

Pieter Lammers
m. 06 - 41 45 49 56
e. p.lammers@careerguide.nl
  Nienke Smit
m. 06 - 41 45 49 57
e. n.smit@careerguide.nl
     
 
Vacature uitgelicht
>> Onderlinge 's-Gravenhage - Senior Actuaris
Den Haag - Gedreven professional als sparringpartner voor de manager Actuariaat.
>> Watson Wyatt - Insurance Consultants Leven
Amstelveen - Strategisch mee denken met een verzekeraar op basis van brede expertise en de modernste (en in-huis ontwikkelde) software.
>> SNS REAAL - (Senior) Medewerker ALM-Verzekeraar
Utrecht - Je bent verantwoordelijk voor de ontwikkeling, implementie en uitvoering van beleid op één of meerdere van de aandachtsgebieden binnen de afdeling ALM Verzekeraar en adviseer je de directie van REAAL Verzekeringen op ALM-vlak.
 
     
 

Interview

Interview met Arno van Eekelen
Hoofd ALM Verzekeringen, SNS Reaal


'Je werk wordt heel tastbaar'

'Ik hou van een dynamische, kennisgedreven wereld', aan het woord is Arno van Eekelen, Hoofd ALM Verzekeringen bij SNS Reaal. 'Daarom heb ik voor ALM gekozen, omdat hierin alles samenkomt: verplichtingen en beleggingen. Dat vraagt om een totaalfocus.'

Na zijn studie economie aan de Universiteit van Amsterdam heeft Arno één jaar als AIO gewerkt. 'Dat was niet helemaal mijn ding, omdat ik de theorie meer wilde toepassen in de praktijk.' In 1999 maakte Arno daarom de overstap naar de ALM-wereld van pensioenfondsen en studeerde daarnaast Actuariaat. In april 2006 begon hij bij SNS Reaal. 'Ik wilde mijn blikveld verbreden en meer weten over ALM bij de verzekeraar. Ik koos voor SNS Reaal vanwege de platte en informele organisatie. Je hebt hier snel contact met de directie. In ons geval werkt dat erg prettig, want besluiten worden snel genomen, waardoor je stappen kunt maken.'

Beleidsvorming
'Een van onze belangrijkste taken is de jaarlijkse ALM-studie. Hierin bepalen we het optimale (strategische) beleggingsbeleid voor de verzekeraar met als randvoorwaarde solvabiliteit en het resultaat. Op dit moment zijn we ook bezig met een project over garantierisico. Het is een traject dat ongeveer een jaar zal duren. Die tijd hebben we wel nodig, want je moet je verdiepen in de producten, de risico's in kaart brengen, risico's waarderen en beleid formuleren om deze risico's af te dekken. Het leuke hiervan is dat al dat werk uiteindelijk uitmondt in een concrete (hedge)transactie. Je werk wordt daarmee heel tastbaar.'

>> Lees het volledige interview
 
     
 

Werken bij ... SNS Reaal





'Ik begon hier in april 2006 als Senior Medewerker, sinds februari 2007 ben ik Hoofd ALM Verzekeringen. Het kan dus snel gaan', lacht Arno uit. 'Je krijgt de kans veel invloed uit te oefenen en je in veel onderwerpen te verdiepen.'

'Of je dat in de diepte of de breedte doet, is aan jou. Zowel voor leidinggevenden als specialisten hebben wij ruime mogelijkheden én vergelijkbare arbeidsvoorwaarden. Daarbij heb je veel vrijheid en is er ruimte voor je eigen ideeën.'

'Zelf invulling geven aan je werk betekent bij ons ook samenwerken. De kracht van het collectief zorgt namelijk voor een beter resultaat. Dankzij onze werkwijze is de invloed van Riskmanagement groot binnen SNS Reaal. Er wordt naar ons geluisterd en onze voorstellen worden regelmatig overgenomen. Dat maakt je werk heel concreet, leuk en uitdagend.'

>> Naar de actuariële vacatures van SNS Reaal
 
     
  PE Punten Agenda

Alle actieve leden AAG van het AG zijn verplicht om een registratie bij te houden van hun scholingsactiviteiten in het kader van Permanente Educatie (PE). Iedere maand treft u op Actuaris.info een overzicht van deze bijeenkomsten en activiteiten, dit zijn de eerstvolgende drie:

PE Punten
Agenda:
      RSS PE Punten
Datum Dag Titel, Organisatie, Locatie Kosten PE
17-9-2008 1 Adviesaardigheden voor de Actuaris
IIR Finance, Amsterdam
€ 999 6
18-9-2008 2-3-5 ALM Ontwikkeling en Praktijk, leergang 2008
AI/Ortec, Utrecht
€ 575/€ 875/€ 1365 - € 1395 8 - 12 - 20
19-9-2008 8 Leergang Finance & Risk Management, Blok II, leergang 2008
AG/AI, Utrecht
€ 2633 - € 2833 48


>> Ga naar het volledige overzicht

NB. Mist u iets? U kunt hier ieder evenement kosteloos aanmelden!
 
     
  In de pers >> Ga naar alle nieuwsberichten  
     
 
Vacatures

Overzicht van recent geplaatste vacatures:

>> Meer vacatures? Zoeken op criteria? Bekijk alle vacatures

>> Ook een vacature plaatsen?
 
     
  Boekentip

25 jaar AEX
Frits Beutick, e.a.

De AEX vierde haar 25-jarige bestaan in maart dit jaar. Voor degenen die daar nog uitgebreid willen terugkijken is er het standaardwerk '25 jaar AEX'. Het boek beschrijft op levendige wijze het ontstaan én de geschiedenis van de AEX-index. Dit aan de hand van interviews, anekdotes en persoonlijke herinneringen, aangevuld met zeer veel cijfermateriaal zoals koersgrafieken, standen AEX-index aan het eind van elke maand over een periode van 25 jaar, Top10 stijgingen & dalingen AEX-index etc.

Als abonnee op onze nieuwsbrief krijgt u 5 euro korting op de winkelprijs van 24,75 euro.

Bestel via dit formulier en u ontvangt een kortingscoupon voor dit boek.
 
 

U kunt contact met ons opnemen via: contact@actuaris.info of telefonisch,
via 036 - 74 40 136.

Aanmelden | Uw abonnement op deze nieuwsbrief wijzigen of annuleren.